Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym
W medycynie zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego znane i cenione są od dawna, jednak medycyna estetyczna zaczęła korzystać z fantastycznych efektów tej metody dopiero w XXI wieku. Bezpieczeństwo, skuteczność i nade wszystko niezaprzeczalna naturalność mezoterapii osoczem bogatopłytkowym sprawiają, że jest to jeden z najchętniej wybieranych zabiegów medycyny estetycznej.
Po serii zabiegów z użyciem osocza bogatopłytkowego skóra odzyskuje młodzieńczy blask, jest wyraźnie odżywiona, nawilżona i ujędrniona. Warto podkreślić, że mezoterapia osoczem bogatopłytkowym daje bardzo naturalne efekty – tak jak naturalne są procesy regeneracyjne zachodzące w skórze pod wpływem działania preparatem pochodzącym bezpośrednio z krwi pacjenta.
Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym intensywnie pobudza skórę do odnowy, aktywuje procesy naprawcze i regeneracyjne tkanek. Sprzyja także dwóm procesom niezwykle istotnym w odmładzaniu skóry: angiogenezie – tworzeniu nowych naczyń krwionośnych i kolagenogenezie – syntezie kolagenu. Skóra po zastosowaniu osocza bogatopłytkowego jest wyraźnie odmłodzona i odżywiona, gęstsza, gładsza i wyraźnie napięta.
Osocze bogatopłytkowe jest materiałem pobranym od pacjenta bezpośrednio przed zabiegiem. Po odwirowaniu krwi i oddzieleniu krwinek od osocza oraz po dodaniu specjalnego odczynnika osocze bogatopłytkowe jest gotowe do użycia. Pochodzenie preparatu bezpośrednio od danego pacjenta sprawia, że niemal do zera zminimalizowane jest ryzyko nietolerancji czy uczulenia. Specyfik stworzony na bazie krwi pacjenta sprawia, że skóra reaguje na niego w sposób dla siebie naturalny: wywołuje prawidłowe reakcje naprawcze skóry, przyspiesza gojenie i stymuluje tkanki do intensywnej regeneracji.
Nie wiesz jaki zabieg wybrać? Porozmawiajmy o potrzebach Twojej skóry
Etapy zabiegu
FAQ – Mezoterapia PRP
Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym jest idealnym rozwiązaniem dla pacjentów, którzy szukają naturalnej, sprawdzonej, nowoczesnej i skutecznej metody rewitalizacji skóry twarzy. Jest częstym wyborem osób ze skórą wiotką, pozbawiona jędrności i gęstości. Zabieg osoczem bogatopłytkowym jest także rozwiązaniem dla pacjentów borykających się z problemami skóry głowy, wypadaniem włosów i łysieniem.
twarz
szyja
dekolt
dłonie
skóra głowy
Zabiegi wykonywane na twarzy nie wymagają szczególnego przygotowana. Przed zabiegiem wykonywanym na skórze głowy należy umyć i wysuszyć włosy, jednak nie należy używać pianek, lakierów i innych kosmetyków do stylizacji.
Przed zabiegiem od pacjenta pobierana jest niewielka próbka krwi (krew żylna, zwykle 10–60 ml), którą odwirowuje się w specjalnej wirówce. W tym procesie osocze bogatopłytkowe oddziela się od czerwonych krwinek. Następnie do osocza dodaje się trombinę lub chlorek wapnia, wskutek czego płytki krwi zaczynają produkować białka stymulujące wzrost komórek, czyli cytokiny. Tak przygotowany preparat jest wprowadzany do tkanek za pomocą wstrzyknięć. Specjalista wykonujący zabieg wykonuje kolejne iniekcje blisko siebie, na różnych głębokościach. Odpowiednio wcześniej skóra jest miejscowo znieczulana za pomocą kremu.
Pierwsze efekty widoczne są już po dwóch tygodniach od pierwszego zabiegu, jednak pełnych rezultatów można spodziewać się po serii zabiegów. Ich liczbę i częstotliwość ustalisz ze specjalistą wykonującym zabieg.
Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym jest zabiegiem małoinwazyjnym. By móc w pełni cieszyć się z rezultatów zabiegu, tydzień po nim nie należy narażać skóry na nagłe zmiany temperatury (sauna, opalanie się, silny mróz). Do 6 tygodni po zabiegu skóra jest podatna na powstawanie przebarwień, więc należy unikać ekspozycji na promienie słoneczne, a gdy nie jest to możliwe, konieczne jest używanie kremów z wysokim filtrem (+50).
Po zabiegu może pojawić się obrzęk skóry i zasinienie, które znikają samoistnie po kilku dniach.
- ciąża i laktacja
- infekcje skóry (bakteryjne, wirusowe, grzybicze)
- stany zapalne skóry, rumień, opryszczka
- obniżona odporność, przeziębienie, podniesiona temperatura ciała
- choroby autoimmunologiczne, nowotworowe, hematologiczne
- cukrzyca
- przyjmowanie leków wydłużających czas krzepnięcia krwi
- wiotka, cienka skóra
- utrata jędrności
- zmarszczki
- przebarwienia, plamy barwnikowe
- wypadanie włosów
- łysienie
- poprawa gęstości i napięcia skóry
- wyraźne odmłodzenie i odżywienie skóry
- wyrównanie kolorytu skóry
- poprawa ukrwienia
- zatrzymanie łysienia
- stymulacja wzrostu nowych włosów