Mezoterapia fibryną I-PRF
Wyraźne odmłodzenie, ujędrnienie i rewitalizacja skóry dzięki użyciu wielowymiarowej fibryny bogatopłytkowej pochodzącej bezpośrednio z krwi pacjenta.
Fibryna bogatopłytkowa I-PRF (Injectable Platelet Rich Fibrin) jest składnikiem osocza krwi. Zawarte w preparacie komórki macierzyste, płytki krwi i leukocyty sprawiają, że zabiegi fibryną bogatopłytkową I-PRF przynoszą szybkie, spektakularne i długotrwałe efekty. Mezoterapia fibryną I-PRF pobudza komórki do intensywnej regeneracji. W trakcie zabiegu i po nim stymulowane są m.in. czynniki wzrostu, dzięki którym skóra odzyskuje jędrność, gęstość i młodzieńczy wygląd. Fibryna bogatopłytkowa I-PRF, w odróżnieniu od osocza bogatopłytkowego, które także stosuje się w zabiegach mezoterapii, charakteryzuje się wielowymiarową, bogato usieciowaną strukturą. Składniki odżywcze uwalniane są znacznie wolniej niż w przypadku osocza, co z kolei przekłada się na trwałość efektów.
Mezoterapia fibryną I-PRF jest jednym z zabiegów, do których preparat przygotowywany jest z krwi pacjenta pobranej bezpośrednio przed zabiegiem. Dzięki temu mezoterapia jest nie tylko skuteczna, lecz także w pełni bezpieczna dla pacjenta – dzięki naturalnemu pochodzeniu fibryny ryzyko reakcji alergicznej zostaje zredukowane niemal do zera, a fibryna podana na nowo do tkanek intensywnie pobudza ją do głębokiej i naturalnej regeneracji.
Zabieg fibryną I-PRF doskonale nadaje się do usuwania oznak starzenia się skóry: zmarszczek, bruzd i przebarwień. Jest doceniana także przez pacjentów borykających się z problemem cieni pod oczami – po zabiegu skóra w tym obszarze odzyskuje zdrowy koloryt, jest elastyczna i wygładzona. Mezoterapia fibryną I-PRF jest też doskonałą metodą rewitalizacji cienkiej i delikatnej skóry szyi i dekoltu. Dzięki niej można także zażegnać problemy z wypadaniem włosów i łysieniem.
Nie wiesz jaki zabieg wybrać? Porozmawiajmy o potrzebach Twojej skóry
Etapy zabiegu
FAQ – mezoterapia fibryną I-PRF
Mezoterapia fibryną I-PRF doskonale nadaje się do rewitalizacji skóry twarzy, szyi i dekoltu, a także skóry głowy. Przeznaczona jest dla osób, które chcą za pomocą w pełni naturalnego preparatu pochodzącego z krwi pacjenta głęboko odżywić skórę, odmłodzić ją i ujędrnić, usunąć zmarszczki, zmniejszyć widoczność bruzd, wypełnić blizny, a także zahamować wypadanie włosów i proces łysienia.
niewielkie obszary skóry twarzy, szyi, dekoltu i skóry głowy wymagające precyzyjnego podania fibryny I-PRF
obszary zabiegowe o większej powierzchni poddawane są terapii łączonej fibryną I-PRF i fibryną F-PRF
Zabieg nie wymaga szczególnego przygotowania, jednak dzień przed i w dniu zabiegu należy zadbać o odpowiednie nawodnienie – podaż płynów powinna wynosić 2–3 litry wody.
Mezoterapię fibryną I-PRF poprzedza wywiad lekarski, dzięki któremu pacjent uzyskuje kwalifikację do zabiegu. Skóra jest miejscowo znieczulana kremem, a następnie od pacjenta pobierana jest krew żylna ze zgięcia łokciowego, którą poddaje się procesowi odwirowania w specjalnej wirówce. Uzyskaną fibrynę wstrzykuje się w niewielkich odstępach w skórę obszaru zabiegowego za pomocą cienkiej igły.
Efekty mezoterapii fibryną bogatopłytkową widoczne są od razu po zabiegu (efekt wypełnienia), jednak warto poczekać na pełne rezultaty tej nowatorskiej metody. Dzięki zapoczątkowanym procesom regeneracyjnym skóra ujędrnia się i wygładza nawet kilka tygodni.
Bezpośrednio po mezoterapii fibryną I-PRF można wrócić do codziennych aktywności, jednak w dniu zabiegu należy ograniczyć intensywny wysiłek fizyczny. Niewskazane jest także narażanie skóry na nagłe zmiany temperatury, szczególnie przegrzewanie (sauna, solarium, opalanie). Nie należy dotykać skóry w obszarze zabiegowym oraz stosować okładów i kompresów, nie masować skóry i unikać pocierania. Do tygodnia po zabiegu nie powinno się stosować peelingów ani innych preparatów o działaniu złuszczającym.
Po zabiegu skóra może być wrażliwa, tkliwa, zaczerwieniona, może też pojawić się delikatny obrzęk. Ewentualne skutki uboczne znikają samoistnie po 2–3 dniach.
ciąża i laktacja
choroby autoimmunologiczne
choroby krwi
choroby wątroby
stany zapalne skóry
niewyrównana cukrzyca
choroba nowotworowa (do 5 lat po wyleczeniu)
białaczka
antybiotykoterapia, retinoidoterapia
leczenie antykoagulantami
przyjmowanie kwasu acetylosalicylowego i NLPZ
widoczne efekty starzenia się skóry
skóra pozbawiona jędrności
zapadnięta skóra z ubytkami tkankowymi
blizny wymagające wypełnienia, w tym potrądzikowe
zmarszczki na czole
bruzdy na szyi
kurze łapki
zmarszczki palacza
przebarwienia
cienie pod oczami
wypadanie włosów
łysienie
zmniejszenie widoczności zmarszczek (kurzych łapek, zmarszczek palacza, zmarszczek na czole)
zmniejszenie głębokości i widoczności bruzd
przywrócenie skórze jędrności i gęstości
wyraźna i długotrwała rewitalizacja skóry, jej odmłodzenie i głęboka regeneracja