Zainteresowanie depilacją nie słabnie, co składnia producentów urządzeń do testowania i wprowadzania kolejnych innowacji technologicznych, dzięki którym usuwanie zbędnego owłosienia jest szybsze i skuteczniejsze niż kiedykolwiek. Zabiegi przeprowadzane są na skórze całego ciała, na twarzy (wąsik, broda, baczki, między brwiami), klatce piersiowej i nogach, lecz także na rękach, plecach i w okolicach bikini. Najlepsze efekty przynosi depilacja włosów ciemnych, o mocnej pigmentacji. Mniej skuteczna jest w przypadku włosów jasnych, cienkich, wiotkich, ale nowoczesne lasery rozwiązują ten problem.
Codzienne metody walki ze zbędnymi włoskami, takie jak golenie, depilacja czy używanie kremów depilujących, są szybkie, tanie i skuteczne, jednak ich rezultaty są bardzo krótkotrwałe – u osób z bujnym, ciemnym owłosieniem procedurę należy powtarzać nawet codziennie. Może powodować to nieprzyjemne działania niepożądane: nawracające podrażnienie i suchość skóry, zapalenie mieszków włosowych, zaczerwienienie czy wrastające włoski to tylko niektóre z nich. Nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej są nie tylko skuteczne i bezpieczne – ich największą zaletą są długotrwałe rezultaty, które pozwalają cieszyć się idealnie gładką skórą przez wiele miesięcy, a po serii zabiegów – nawet lat.
Dla kobiet i mężczyzn, którzy chcą szybko, skutecznie i bezpiecznie usunąć niechciane owłosienie. Znajduje zastosowanie także u pacjentów, u których nawracającym problemem są wrastające włoski lub zapalenie mieszków włosowych. Jest rozwiązaniem dla wszystkich, dla których problem stanowi ciągłe podrażnienie skóry po goleniu, po depilacji chemicznej lub mechanicznej.
W ciągu 3 tygodni przed pierwszą sesją i pomiędzy sesjami nie opalaj się (także w solarium) i nie stosuj samoopalaczy. Bezpośrednio przed zabiegiem nie nawilżaj i nie natłuszczaj obszaru zabiegowego.
Bezpośrednio przez wizytą obszar skóry, na którym ma być przeprowadzony zabieg, powinien zostać ogolony, pozostaw jednak mały nieogolony fragment, by specjalista wykonujący epilację mógł ocenić typ owłosienia.
Zabieg polega na przystawianiu głowicy lasera do skóry. Dzięki zastosowaniu zintegrowanego systemu chłodzącego zabieg jest niemal bezbolesny, a wbudowany skaner łączy szybkość wykonywania epilacji z najwyższą precyzją. Twoje oczy przed ewentualnym niekorzystnym działaniem lasera chronią specjalne okulary.
Efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu, jednak pełne i ostateczne rezultaty widoczne są po serii zabiegów, których liczbę i częstotliwość zaplanujesz razem ze specjalistą wykonującym epilację.
Epilacja laserowa nie wywołuje dyskomfortu ani oparzeń, więc po zabiegu możesz wrócić do normalnych aktywności.
Zabieg nie wymaga rekonwalescencji.