Skóra wokół oczu jest obszarem niezwykle aktywnym: badania wykazały, że złożony z trzech części mięsień okrężny oka odpowiedzialny za zamykanie powiek i mrużenie oczu wykonuje 15–20 tysięcy ruchów na dobę. W skali roku daje to spektakularną liczbę nawet 7 milionów mrugnięć, z którymi musi poradzić sobie cienka i delikatna skóra wokół oczu.
Mimo że o kurzych łapkach często można usłyszeć, że dodają uroku, z czasem utrwalają się i pogłębiają, czego efektem jest widoczne postarzenie twarzy i zmiana jej wyrazu. Pierwsze kurze łapki pojawiają się wtedy, gdy w skórze zaczyna spadać poziom naturalnego kolagenu i elastyny, co ma miejsce już około 25. roku życia. Nie bez znaczenia w kwestii powstawania kurzych łapek pozostają kwestie genetyczne, a także różnorodne czynniki zewnętrzne: niedostateczne nawilżenie, niedokładnie oczyszczanie, ekspresyjna mimika, zmiany hormonalne, nagłe wahania wagi, palenie papierosów, zanieczyszczenie powietrza, częsta ekspozycja na promienie słoneczne, korzystanie z solarium i źle zbilansowana dieta to najczęstsze z nich.
Co zrobić, gdy kurze łapki przestają dodawać uroku, a zaczynają dodawać lat? Problem ten skutecznie rozwiązuje medycyna estetyczna, dzięki której już po jednym zabiegu można cieszyć się spektakularnymi efektami. Innowacyjne metody, najnowsze technologie, bezpieczne preparaty i długotrwałe rezultaty – dzięki nim twoje spojrzenie odzyska młodzieńczy blask.