Fala uderzeniowa
Fala uderzeniowa niezwykle skutecznie działa na uporczywy cellulit i miejscowo nagromadzoną tkanką tłuszczową.
Fala uderzeniowa w walce z cellulitem
Na widoczną poprawę kondycji i wyglądu skóry mogą liczyć także pacjenci z zaawansowanym cellulitem (III i IV stopnia) i miejscową otyłością. Dzięki technologii fali uderzeniowej możemy także hamować procesy starzenia się skóry.
Za pomocą fali akustycznej możemy także zredukować zmarszczki pojawiające się wraz z upływem czasu na twarzy i hamować postępujące procesy starzenia. Zabieg z powodzeniem stosowany jest u osób w każdym wieku, także u niepełnoletnich, które chcą zredukować miejscowo nagromadzoną tkankę tłuszczową, dzięki czemu dążenie do wymarzonej szczupłej sylwetki jest prostsze i skuteczniejsze.
W przeszłości zabiegi wykorzystujące falę uderzeniową stosowane były przede wszystkim w medycynie i fizjoterapii, jednak odkąd odkryto ich działanie wygładzające i ujędrniające, z powodzeniem wykorzystywane są w klinikach medycyny estetycznej na całym świecie.
Aby zrozumieć działanie urządzenia emitującego falę uderzeniową, warto zastanowić się, jakim problemem dla skóry jest cellulit. Gdy powiększone komórki tłuszczowe zniekształcają powierzchnię skóry, krążenie krwi w tkance objętej cellulitem jest zaburzone, a tkanka łączna nie jest w stanie dostosować swojej elastyczności do powiększonych rozmiarów komórek tkanki tłuszczowej. Zabieg falą uderzeniową poprawia krążenie w tkankach, zmniejsza gabaryty komórek tłuszczowych i ułatwia metabolizm w miejscu zajętym cellulitem.
Zabieg falą uderzeniową polega na emitowaniu fal akustycznych bezpośrednio na części ciała dotknięte cellulitem. Fala w kontakcie ze skórą rozprzestrzenia się wielokierunkowo, stymulując poszczególne tkanki. Pierwsza faza to uszkadzenie komórek tłuszczowych za pomocą akustycznej fali uderzeniowej, która dociera w głąb skóry na głębokość dochodzącą do 5 cm. Druga to ostateczne rozbicie tkanki tłuszczowej rozproszoną falą. Trzeci etap skupia się na drenażu limfatycznym, dzięki któremu pozostałości tkanki tłuszczowej mogą być odprowadzone w naturalnym procesie metabolicznym.