Karboksyterapia
Zabiegi z wykorzystaniem właściwości leczniczych dwutlenku węgla to idealne połączenie wyjątkowej skuteczności i pełnego bezpieczeństwa. Dzięki tej zaawansowanej metodzie cellulit, cienie pod oczami czy wypadanie włosów przestaną być problemem.
Karboksyterapia polega na w pełni kontrolowanym podawaniu medycznego dwutlenku węgla – gazu występującego naturalnie w ludzkim organizmie. Niewielkie dawki CO2 wstrzykiwane są podskórnie lub śródskórnie na głębokość od 1 do 10 mm. Gaz precyzyjnie dociera do tkanek wymagających intensywnej regeneracji, ujędrnienia, wygładzenia i odmłodzenia. To przełomowa metoda walki z uciążliwymi niedoskonałościami skóry ciała, takimi jak cellulit, rozstępy, oporna miejscowo nagromadzona tkanka tłuszczowa czy utrata jędrności. Doskonale nadaje się także dla pacjentów borykających się z problemem cieni pod oczami i obrzęków, a także wypadaniem włosów.
Skuteczność medycznego dwutlenku węgla osiągana jest dzięki jego dwutorowemu działaniu: biochemicznemu i mechanicznemu. Z jednej strony powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych, co niesie za sobą podniesienie stężenia tlenu w miejscu iniekcji i poprawę w zakresie krążenia krwi. Z drugiej strony prowadzi do uszkodzenia błony komórkowej komórek tłuszczowych. Efektem wszechstronnego działania karboksyterapii jest więc nie tylko intensywna produkcja kolagenu i elastyny, dotlenienie i odżywienie tkanek, lecz także rozpad komórek tłuszczowych w procesie lipolizy. Gaz podany za pomocą iniekcji przekształca się w kwas węglowy, który rozbija komórki tłuszczowe – dzięki temu organizm może łatwiej wyeliminować je drogą metaboliczną. Warto zaznaczyć, że komórki tłuszczowe są wyjątkowo podatne na działanie dwutlenku węgla, stąd skuteczność zabiegu jest tak duża.
Dwutlenek węgla w służbie medycyny estetycznej – doskonałe rezultaty i stuprocentowe bezpieczeństwo w starciu z cellulitem, rozstępami i wypadaniem włosów.
Nie wiesz jaki zabieg wybrać? Porozmawiajmy o potrzebach Twojej skóry
FAQ – Karboksyterapia
Zabiegi metodą karboksyterapii przeznaczone są dla pacjentów borykających się z cellulitem, rozstępami i miejscowo nagromadzoną tkanką tłuszczową. Znajdują zastosowanie także w walce z problemem obrzęków i cieni pod oczami oraz z wypadaniem włosów.
- głowa
- twarz
- podbródek, szyja i dekolt
- brzuch
- boczki
- plecy
- pośladki
- uda
- łydki
Karboksyterapia nie wymaga szczególnego przygotowania, jednak dwa dni przed zabiegiem nie należy przyjmować kwasu acetylosalicylowego oraz innych leków obniżających krzepliwość krwi, a także spożywać napojów zawierających alkohol. W dniu zabiegu należy ograniczyć intensywną aktywność fizyczną.
Zabieg polega na miejscowym wstrzykiwaniu niewielkich dawek dwutlenku węgla. Dla większości pacjentów zabieg jest bezbolesny, jednak może pojawić się pewien dyskomfort związany z samą iniekcją i uczuciem „rozpierania”. Po wprowadzeniu CO2 do wybranej tkanki za pomocą bardzo cienkiej igły specjalista wykonujący zabieg delikatnie równomiernie rozprowadza gaz pod skórą.
Pełne rezultaty widoczne są po serii zabiegów. Ich liczbę i częstotliwość ustalisz ze specjalistą przeprowadzającym zabieg.
Bezpośrednio po zabiegu skóra w miejscu podania gazu może być zaczerwieniona i delikatnie opuchnięta – skutki te mijają w ciągu kilku godzin. Zabieg jest małoinwazyjny i nie wymaga od pacjenta długotrwałej rezygnacji z wykonywania codziennych czynności, jednak w ciągu dwóch, trzech dni po zabiegu należy ograniczyć intensywny wysiłek fizyczny. Do czasu pełnego wygojenia skóry niezalecane jest korzystanie z sauny, basenu i opalanie.
Rekonwalescencja trwa kilka dni – do pełnego wygojenia skóry.
- endometrioza i miesiączka w przypadku zabiegów w okolicy brzucha
- botoks, nici, wypełniacze tkanek w obszarze zabiegowym – do 6 miesięcy
- schorzenia naczyń obwodowych (np. miażdżyca, zakrzepowe zapalenie żył), żylaki
- stany zapalne skóry
- infekcje skóry (bakteryjne, grzybicze, wirusowe)
- skłonność do powstawania bliznowców
- aktywne choroby bakteryjne i wirusowe, obniżona odporność, podwyższona temperatura ciała, antybiotykoterapia
- opryszczka
- niewydolność narządowa (serca, nerek, płuc)
- stan po zawale serca, udarze mózgu, przeszczepie narządu
- choroby nowotworowe (do 5 lat po wyleczeniu)
- nieuregulowane nadciśnienie i cukrzyca
- ciąża i laktacja
- reumatoidalne zapalenie stawów
- epilepsja
- hemofilia, anemia
- astma, stosowanie wziewnych glikokortykosteroidów
- cellulit
- rozstępy
- nagromadzona oporna tkanka tłuszczowa
- obrzęki i cienie pod oczami
- wiotkość skóry, utrata jędrności
- wypadanie włosów
- redukcja cellulitu
- zmniejszenie widoczności rozstępów
- usunięcie nadmiaru opornej miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej, zmniejszenie obwodów
- zwiększenie gęstości, jędrności i elastyczności skóry twarzy i ciała
- regeneracja i wzmocnienie cebulek włosów, ograniczenie ich wypadania
- redukcja cieni pod oczami i obrzęków
- redukcja podwójnego podbródka