Karboksyterapia
Zabiegi z wykorzystaniem właściwości leczniczych dwutlenku węgla to idealne połączenie wyjątkowej skuteczności i pełnego bezpieczeństwa. Dzięki tej zaawansowanej metodzie cellulit, cienie pod oczami czy wypadanie włosów przestaną być problemem.
Jak wygląda karboksyterapia?
Karboksyterapia polega na w pełni kontrolowanym podawaniu medycznego dwutlenku węgla – gazu występującego naturalnie w ludzkim organizmie. Niewielkie dawki CO2 wstrzykiwane są podskórnie lub śródskórnie na głębokość od 1 do 10 mm. Gaz precyzyjnie dociera do tkanek wymagających intensywnej regeneracji, ujędrnienia, wygładzenia i odmłodzenia. To przełomowa metoda walki z uciążliwymi niedoskonałościami skóry ciała, takimi jak cellulit, rozstępy, oporna miejscowo nagromadzona tkanka tłuszczowa czy utrata jędrności. Doskonale nadaje się także dla pacjentów borykających się z problemem cieni pod oczami i obrzęków, a także wypadaniem włosów.
Skuteczność medycznego dwutlenku węgla osiągana jest dzięki jego dwutorowemu działaniu: biochemicznemu i mechanicznemu. Z jednej strony powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych, co niesie za sobą podniesienie stężenia tlenu w miejscu iniekcji i poprawę w zakresie krążenia krwi. Z drugiej strony prowadzi do uszkodzenia błony komórkowej komórek tłuszczowych. Efektem wszechstronnego działania karboksyterapii jest więc nie tylko intensywna produkcja kolagenu i elastyny, dotlenienie i odżywienie tkanek, lecz także rozpad komórek tłuszczowych w procesie lipolizy. Gaz podany za pomocą iniekcji przekształca się w kwas węglowy, który rozbija komórki tłuszczowe – dzięki temu organizm może łatwiej wyeliminować je drogą metaboliczną. Warto zaznaczyć, że komórki tłuszczowe są wyjątkowo podatne na działanie dwutlenku węgla, stąd skuteczność zabiegu jest tak duża.