Laser chirurgiczny CO2
Laser chirurgiczny CO2 jest doskonałym rozwiązaniem problemów z takimi zmianami skórnymi, jak włókniaki, brodawki łojotokowe, kaszaki, tłuszczaki czy znamiona. Dzięki nowatorskiej technologii zabiegi są przeprowadzane bez kontaktu urządzenia ze skórą pacjenta i zupełnie bezkrwawo.
Efektem działania tej technologii jest brak potrzeby zakładania szwów, co z kolei przekłada się na ograniczenie powstawania blizn. Ewentualne blizny są znacznie mniejsze i mniej widoczne od blizn po zabiegach z użyciem skalpela, co sprawia, że pacjenci często wybierają właśnie to urządzenie.
Użycie lasera chirurgicznego CO2 cechuje duże bezpieczeństwo i precyzja. Delikatność względem zdrowych tkanek połączona z dużą skutecznością w walce z niedoskonałościami sprawiają, że laser chirurgiczny jest często pierwszym wyborem pacjenta i lekarza w usuwaniu niechcianych, często krępujących i obniżających jakość życia defektów i zmian skórnych.
Specyfika działania lasera chirurgicznego CO2 opiera się na bezkontaktowym i bezkrwawym działaniu wiązki lasera na wybrany fragment skóry. Laser pada na skórę z wysokości 0,5–1 cm, precyzyjnie trafiając bezpośrednio w zmieniony chorobowo obszar. Metoda ta nie tylko przyspiesza proces gojenia, ale też niweluje ryzyko zakażenia i znacznie zmniejsza ryzyko powstania blizny.
Światło lasera CO2 jest bardzo dobrze absorbowane przez wodę. Gdy wiązka lasera napotyka uwodnioną tkankę zmienioną chorobowo, powoduje odparowanie wody, co jest połączone z jednoczesnym zamykaniem naczyń krwionośnych i limfatycznych. W większości przypadków blizna pozabiegowa nie powstaje, co ma związek z procesem ziarninowania (w przeciwieństwie do procesu rychłozrostu, czyli zrastania się brzegów rany rozciętej skalpelem).