Tego rodzaju „olśnienie” – odkrycie nowych zmarszczek lub oznak wiotczejącej skóry na podbródku czy pod oczami – to nic przyjemnego. Co gorsza, starzeje się nie tylko twarz, ale również ciało. Tkanka tłuszczowa rozkłada się mniej równomiernie niż w czasach pierwszych randek, cellulit stale się pogłębia. I włosy! Kiedyś gęstsze, dziś coraz chętniej emigrują z głowy, jakby były zmęczone. Czasem to geny, innym razem sprawka hormonów, stresu lub niedopasowanej pielęgnacji. Mało się o tym mówi, ale problem utraty włosów dotyczy nie tylko mężczyzn, ale również kobiet, zwłaszcza po 30. roku życia.
Jak sobie z tym radzimy? Najpierw sięgamy po oręże kosmetyczne – krem liftingujący, serum odmładzające, emulsja przeciwzmarszczkowa, peelingi kwasowe. Szampony, odżywki, maski i inne magiczne olejki. Łazienka pęcznieje od buteleczek, jakbyśmy urządzały w niej laboratorium. Odkrycie skutecznych kosmetyków to sukces i satysfakcja, ale na efekty trzeba czekać. A przecież czas nie czeka wcale – uparcie nie chce zatrzymać przy nas młodości.
A może mezoterapia igłowa?
Czy istnieje więc sposób, by przeciwdziałać starzeniu skuteczniej, szybciej, a jednocześnie nie wyrządzić sobie krzywdy? Odpowiedź brzmi: mezoterapia igłowa. To sprawdzony sposób na dogłębne odżywienie i zregenerowanie skóry, a co za tym idzie – odmłodzenie jej. Polega na wstrzykiwaniu pod skórę małych dawek wybranego preparatu (np. osocza bogatopłytkowego lub specjalnej mieszanki minerałów i witamin), który inicjuje w organizmie wiele dobroczynnych procesów – stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, poprawia metabolizm komórek, dogłębnie odżywia skórę. Najlepszych efektów należy się spodziewać po 3 lub 4 zabiegach.
Mezoterapia igłowa to jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej stosowany zarówno w leczeniu, jak i w profilaktyce, znacząco i wszechstronnie polepszając kondycję skóry i włosów.
Zabieg dostarcza skórze substancji aktywnych, które pobudzają jej naturalne procesy regeneracyjne. Skóra otrzymuje niezbędne składniki do rewitalizacji, odmłodzenia oraz nawilżenia. W przypadku łysienia proces zostaje zatrzymany, a w 20% przypadków dochodzi do odrostu włosów. Skuteczność mezoterapii została także potwierdzona w walce z cellulitem. Dzięki substancjom stosowanym w mezoterapii dochodzi do poprawy metabolizmu komórek, produkcji kolagenu i elastyny, prawidłowego odżywienia skóry, co skutkuje ujędrnieniem skóry i znacznym zredukowaniem efektu skórki pomarańczowej.
Sprawdź także: Mezoterapia igłowa czy mikroigłowa – którą wybrać?
Dlaczego mezoterapia igłowa jest taka popularna?
Mezoterapia igłowa jest skuteczna – wyraźnie nawilża skórę i poprawia jej napięcie, spłyca zmarszczki mimiczne i niweluje „worki” pod oczami, redukuje cellulit i przebarwienia, zmniejsza blizny i rozstępy, a także hamuje nadmierne wypadanie włosów (nierzadko pobudza je do wzrostu). Mezoterapia to zabieg, który stymuluje naturalne procesy organizmu, dlatego efekt jej działania jest naturalny (bez wrażenia sztuczności).
To wspaniała alternatywa dla zabiegów z użyciem skalpela. Zamiast ingerować w ciało, wspieramy je odżywczymi substancjami (na tej samej zasadzie używamy kosmetyków czy bierzemy suplementy), a ono samo wie, co z tym zrobić. Nieinwazyjność zabiegu daje poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Mezoterapia igłowa nie wymaga rekonwalescencji. Możesz bez obaw wrócić do swoich zajęć po wykonaniu zabiegu.
Mezoterapia igłowa o wiele skuteczniej oddziałuje na skórę niż kremy i inne drogeryjne preparaty kosmetyczne – dociera do sedna problemu, a nie zatrzymuje się na jego powierzchni. Na zabieg może zdecydować się każdy, niezależnie od płci. Przeciwskazania są nieliczne – główne to ciąża i okres karmienia piersią, uczulenie na składniki zawarte w preparatach, cukrzyca, wirusowe, grzybicze i bakteryjne infekcje skóry, stany zapalne, choroby nowotworowe oraz autoimmunologiczne.
Warto czuć się świetnie we własnym ciele. Świeży wygląd, elastyczna skóra, odmłodzona, promienista twarz, gęste włosy – to same przyjemności. Gdy wyglądamy młodziej i zdrowiej, zyskujemy pewność siebie. Łatwiej nam skupić się na codzienności – pracy, relacjach z bliskimi, odpoczynku. Przestajemy uporczywie myśleć o tym, że czas leci, a nasze ciało się zmienia niekoniecznie tak, jakbyśmy tego chcieli. Zamiast tego zanurzamy się w pozytywnym tu i teraz.
Jakie są wskazania do zabiegu mezoterapii?
- Utrata jędrności skóry
- Skóra przesuszona
- Drobne zmarszczki
- Skóra poszarzała
- Nadmierne wypadanie włosów, łysienie
- Podwójny podbródek, lokalna tkanka tłuszczowa
- Cellulit
Jakie są przeciwwskazania do mezoterapii?
- Alergia, uczulenie na składniki preparatu
- Ciąża, okres karmienia piersią
- Stany zapalne na skórze, opryszczka
- Zła tolerancja zabiegu (skóra naczynkowa, ryzyko powstawania zwłóknień)
- Choroby nowotworowe
- Stosowanie leków przeciwkrzepliwych (aspiryna).
Mezoterapie w ofercie ESTEkliniki
- Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym
- Mezoterapia fibryną F-PRF
- Mezoterapia fibryną I-PRF
- Mezoterapia Neauvia
- Terapia peptydowa skóry
- Mezoterapia witaminowa skóry głowy
- Mezoterapia peptydowa skóry głowy
- Mezoterapia croma HA
- Mezoterapia okolicy oka
- Mezoterapia usieciowanym kwasem hialuronowym
- Mezoterapia komórkami macierzystymi