Wysoka skuteczność i absolutne bezpieczeństwo to dwie nadrzędne wartości, którym hołdują lekarze specjalizujący się w medycynie estetycznej. Ewolucja technologii laserowej wręcz przyczyniła się do prawdziwej rewolucji w gabinetach medycyny estetycznej.
Lasery pozostają urządzeniami ściśle medycznymi: współcześnie laserami na co dzień posługują się m.in. chirurdzy, onkolodzy, okuliści, stomatolodzy czy naczyniowcy. Lasery doskonale sprawdzają się też we współczesnej dermatologii, w ramach której wspomagają skuteczne leczenie rozmaitych chorób największego organu naszego ciała, czyli skóry. Ich skuteczność terapeutyczna z powodzeniem wykorzystywana jest także w medycynie estetycznej. Lista wskazań do laseroterapii w tej dziedzinie medycyny jest bardzo długa. Poszczególne urządzenia laserowe różnią się między sobą, a specjalistyczne technologie dają możliwość wyboru najbardziej optymalnej terapii.
Laser pikosekundowy – precyzja w usuwaniu blizn, rozstępów i tatuaży
Co to jest pikosekunda? To jednostka czasu równa jednej bilionowej sekundy – właśnie tyle trwa kontakt wiązki lasera ze skórą. Dzięki temu, że jest on tak krótki, zabiegi z użyciem tej technologii są skuteczne, bezpieczne i niemal całkowicie bezbolesne.
Laser pikosekundowy rozwiązuje wiele problemów. Do jego głównych zastosowań zalicza się usuwanie blizn różnego pochodzenia i rozstępów, a także niechcianych tatuaży i nieudanego makijażu permanentnego. Jednym z jego zastosowań jest także usuwanie blizn i śladów po trądziku.
Niestraszne są mu też zmarszczki, problemy z jędrnością skóry oraz przebarwienia różnego typu – laser powoduje wzmożoną produkcję kolagenu i elastyny, co w długofalowej perspektywie przynosi efekt wyraźnego odmłodzenia, wygładzenia i rozświetlenia skóry.
Laser frakcyjny – pełna regeneracja skóry
Zmarszczki, wiotkość skóry, utrata owalu twarzy, zmiany pigmentowe – słowem: widoczne oznaki starzenia się skóry to główny cel lasera frakcyjnego. Efektem serii zabiegów z użyciem tej ultranowoczesnej technologii jest pełna regeneracja skóry, która pięknieje z miesiąca na miesiąc – końcowych rezultatów można spodziewać się do 12 miesięcy po zakończeniu terapii.
Zasada działania lasera frakcyjnego opiera się na powodowaniu w pełni kontrolowanych mikrouszkodzeń skóry, które otoczone zdrową tkanką mają szansę na pełną regenerację. Jędrna skóra, spłycenie zmarszczek, zmniejszenie widoczności rozstępów i blizn, a także wyrównanie kolorytu skóry to tylko niektóre efekty, którymi mogą cieszyć się pacjenci po zabiegach z zastosowaniem tej technologii.
Laser chirurgiczny – skalpel nowej ery
Laseroterapia zmian skórnych to realna odpowiedź na potrzeby tych pacjentów, którzy chcą uniknąć tradycyjnej metody ich usuwania – niesie ona za sobą konieczność szycia, co z kolei podnosi ryzyko powstawania blizn.
Na długiej liście wskazań do użycia lasera chirurgicznego znajdują się m.in. brodawki, kłykciny, tłuszczaki, ziarniaki i znamiona. Wszystkie te zmiany skórne – często krępujące i wpływające na samoocenę pacjenta – usuwa się metodą bezkontaktową. Wiązka lasera pada na skórę z wysokości do 1 cm, precyzyjnie docierając do chorobowo zmienionych tkanek i powodując odparowanie wody. Ta bezkrwawa metoda jest często pierwszym wyborem specjalistów i pacjentów. Warto zaznaczyć, że zabieg jest tak bezpieczny, że mogą z niego korzystać nawet dzieci i kobiety w ciąży.
Laserowe usuwanie owłosienia – skuteczniej się nie da
Użycie technologii laserowej to obecnie najskuteczniejsza metoda walki z niechcianym owłosieniem. W przeciwności do innych metod (mechanicznych, chemicznych czy z użyciem urządzeń do depilacji mechanicznej) laserowe usuwanie włosków sprawia, że te raz usunięte już nigdy nie odrastają. Warto zaznaczyć, że najnowsze lasery przeznaczone do depilacji doskonale radzą sobie z włosami u osób zarówno o jasnej, jak i ciemnej karnacji; są także skuteczną metodą usuwania włosów u mężczyzn, którzy są coraz częstszymi gośćmi w gabinetach medycyny estetycznej.
Najefektywniejsze w usuwaniu owłosienia są urządzenia łączące w sobie dwa typy laserów: aleksandrytowy i neodymowo-yagowy – połączenie dwóch fal laserowych o różnej długości przynosi spektakularne efekty, dzięki którym na dobre zapominamy o niechcianych włoskach, niezależnie od tego, czy usuwamy niewielki, irytujący wąsik, czy pozbywamy się owłosienia na dużej powierzchni skóry, na przykład na plecach czy brzuchu.
Laser – odpowiedź na potrzeby skóry naczyniowej
Nie ulega wątpliwości, że skóra naczyniowa wymaga szczególnej troski. Rumień, trądzik różowaty, poszerzone naczynka to najczęstsze problemy skóry naczyniowej, z którymi pacjenci zgłaszają się do gabinetów medycyny estetycznej. Nowoczesny, precyzyjny i w pełni bezpieczny laser to celna odpowiedź na potrzeby skóry ze zmianami o charakterze naczyniowym, także tymi rozległymi.
Niezwykle istotną kwestią, traktowaną na równi ze skutecznością działania i bezpieczeństwem, jest komfort pacjenta – jednym z elementów, który dba o jego dobre samopoczucie, jest zintegrowany z głowicą system chłodzenia, dzięki któremu zabieg wykonywany na skórze naczyniowej jest niemal bezbolesny.
Seria zabiegów przeprowadzonych w obrębie skóry naczynkowej przynosi spektakularne efekty: zamknięcie naczynek, zwężenie porów skóry, redukcja przebarwień i widoczna poprawa wyglądu zmian naczyniowych to tylko niektóre z nich.
Laseroterapia twarzy i ciała – przed i po zabiegu
Jak się przygotować do zabiegu z użyciem lasera? Czy zabieg jest bolesny? Ile trwa? Jak wygląda rekonwalescencja? Kiedy po zabiegu laserowym można wrócić do pracy, a kiedy do uprawiania sportu? Jeśli zadajesz sobie te lub podobne pytania, odpowiedź na każde z nich uzyskasz podczas indywidualnej konsultacji ze specjalistą.
Podczas pierwszego spotkania przeprowadzi on dokładny wywiad medyczny i wykluczy ewentualne przeciwwskazania, a następnie ze szczegółami opisze przebieg zabiegu, poda informacje o rekonwalescencji i określi, kiedy i jakich rezultatów można się spodziewać. Wstępnie zaplanuje także kolejne zabiegi, ich liczbę i częstotliwość, by laseroterapia przyniosła jak najlepsze rezultaty.
Nie ulega wątpliwości, że laseroterapia będzie nadal intensywnie się rozwijać, warto jednak skorzystać z niej już dziś – innowacyjne urządzenia, sprawdzone technologie i doświadczeni specjaliści to gwarancja doskonałych efektów i pełnego bezpieczeństwa nowoczesnej laseroterapii.