Jak działają wypełniacze skórne?
Wypełniacze mają pomóc przywrócić naszej skórze dawny młodzieńczy wygląd. Preparat jest podawany pod skórę w miejscu, gdzie chcemy uzyskać właściwy efekt zabiegu. Wypełniacze są dostępne w różnych gęstościach, im gęstszy produkt, tym głębiej jest wstrzykiwany do skóry właściwej, likwidując głębokie zmarszczki i bruzdy. Obszary podawania wypełniaczy skórnych:
- twarz (zmarszczki, bruzdy, owal twarzy)
- nos (korekta kształtu nosa)
- usta (korekta i powiększenie ust)
- dekolt
- dłonie
- ciało
Zapobiegają procesom starzenia się skóry
Wraz ze starzeniem się skóry, stopniowo tracimy kolagen oraz tłuszcz. Są to tkanki, które chronią skórę przed utratą jędrności i ubytkami. Wraz z wiekiem nasza skóra może więc stać się cieńsza oraz bardziej pomarszczona. Widoczne stają się bruzdy i traci się młodzieńczy owal twarzy. Skóra staje się mniej elastyczna i jędrna. Terapie z wykorzystaniem wypełniaczy skórnych pozwalają na swobodne łączenie preparatów np. z bezpiecznym laserem frakcyjnym, bezinwazyjnym termoliftingiem Zaffiro.
Jak długo utrzymują się efekty?
Efekty zabiegów z zastosowaniem wypełniaczy skórnych są zależne od wielu czynników. Najlepiej zapytaj lekarza, jak długo utrzyma się efekt.
Jakie są zagrożenia?
Oczywistym bezpośrednim efektem ubocznym jest niewielkie krwawienie po iniekcji. Możliwe jest łagodne zasinienie, zaczerwienienie i obrzęk, które mogą wystąpić na całym miejscu wstrzyknięcia. Objawy te mogą utrzymać się od 2 do 3 dni. Rzadko występują reakcje alergiczne.
Przeciwwskazania do użycia wypełniaczy?
Należy unikać wstrzyknięć w miejscach, gdzie skóra jest spuchnięta lub podczas infekcji, na przykład aktywny trądzik. Przeciwwskazaniem jest też reakcja alergiczna na składnik wypełniacza.