Biodermogeneza
Działanie pola elektromagnetycznego – nowatorskie rozwiązanie problemu rozstępów i blizn przywraca i pobudza naturalne funkcje skóry. Bezbolesność, bezpieczeństwo, brak rekonwalescencji i doskonałe efekty skłaniają tysiące kolejnych pacjentów do wyboru właśnie biodermogenezy.
Efektem synergicznego działania nowoczesnych technologii, które łączy w sobie zabieg biodermogenezy, jest pobudzenie produkcji kolagenu typu III, zwanego często młodzieńczym kolagenem. To dzięki niemu pacjenci mogą liczyć na szybkie i spektakularne rezultaty, niezależnie od tego, czy wybiorą zabieg na twarz, czy na ciało.
Biodermogeneza wykorzystuje trzy uzupełniające się technologie. Pierwszą z nich jest próżnia, która działa na zasadzie delikatnego zasysania skóry. Drugą technologią jest pole elektromagnetyczne, trzecią – mezoterapia bezigłowa, tj. elektroporacja, dzięki której składniki odżywcze docierają bezpośrednio do wybranych tkanek.
Naturalnym rezultatem wszechstronnego działania biodermogenezy jest stymulacja i reaktywacja naturalnych procesów fizjologicznych zachodzących w skórze właściwej. W przypadku zabiegów na twarz efektem jest promienna, napięta, wyraźnie zliftingowana, nawilżona i odżywiona skóra. Seria zabiegów przynosi szereg rezultatów – poprawa gęstości skóry, zwężenie porów, spłycenie zmarszczek i naturalne podniesienie policzków to tylko niektóre z nich.
Zabieg biodermogenezy wykonywany na ciele najczęściej dotyczy usuwania krępujących, nieestetycznych rozstępów i blizn różnego pochodzenia – zarówno świeżych, jak i wieloletnich. Ważnym terminem, który pojawia się w opracowaniach dotyczących biodermogenezy i rozwiązywania problemu rozstępów, jest neomelanocytogeneza, czyli proces namnażania się melanocytów. To dzięki niemu skóra po usunięciu rozstępów znów może być równomiernie opalona, a obszar zabiegowy po ekspozycji na promienie słoneczne nie będzie się już wyróżniał.